top of page
Vyhledat

PROBLÉMY SE SPÁNKEM? ZJISTĚTE PŘÍČINU.


Mnoho z nás se potýká s nekvalitním nebo přerušovaným spánkem. Od toho se odvíjí i naše dny. Nemáme z čeho brát energii. Naše psychika jde dolů, ovlivňuje to naše emoce, pocity a především rozhodnutí. Určité situace vidíme černobíle. Netušíme, proč se to děje zrovna nám.


Navedu Vás, jak si můžete odhalit hlavní příčinu v pár krocích.

Vemte si propisku a papír.

Odpovězte si na následující otázky. Buďte upřímní.

1. Kdy mi začaly tyto problémy? Pamatuji si, co se v tu dobu v mém životě odehrávalo?


Někdy se v našich životech stane nějaká zásadní věc, která se natolik zapíše do našeho podvědomí, že nám naruší náš spánkový režim. Možná nebudete znát odpověď na tuto otázku hned. Nebudete si chtít přiznat, že se stalo něco, co Vás natolik zasáhlo nebo si toho ani nejste vědomi. Nemůžete si vzpomenout. Je to nějaká podvědomá věc. Pokud nevíte odpověď, nic se neděje. Přesuňte se k dalším otázkám.2. Poslední týdny, měsíce, jak se opravdu cítím? Co se mi nejvíce, opakovaně odehrává v hlavě za myšlenky, pocity?


Naše pocity a myšlenky, které jsme měly během dne se nám projektují právě do spánku a snů. Většinou to, co vidíme v našich snech je projekce těch největších strachů a toho čemu dáváme nejvíce pozornost.3. Je něco, co mě trápí? Je tu něco z čeho mám stres nebo pocity naštvanosti?


To, co nás trápí, nás často dožene právě během spánku, kdy naše tělo i mysl alespoň na chvíli trochu „vypnou“. Objeví se čirá pravda, bez filtru. Naše tělo nám ukazuje, že tu není něco v pořádku a na to začne reagovat i naše mysl.4. Mohu tuto situaci momentálně ovlivnit nebo ne?


Situace, kterou můžeme ovlivnit. Máme strach, že se rozhodneme špatně? Připomeňme si, že špatná rozhodnutí neexistují. Zhluboka se nadechněte a vydechněte. Vypište si všechny myšlenky, strachy a zároveň racionální důvody s tímto rozhodnutím spojené. Naslouchejte vždy svojí intuici. Co to vlastně znamená? Každý z nás hluboko uvnitř zná odpověď na všechny svoje otázky. To je intuice, malý hlas, který nás vede, ale my se jej snažíme často umlčet. Neřiďte se radami druhých.


Situace, kterou momentálně nemůžeme ovlivnit. Ano, je to velmi challengující, ale možná příliš tlačíme na pilu? Snažíme se za každou cenu ovlivnit výsledek, nedá nám to spát? Vypište si všechny myšlenky a pocity. Kdy jsem se už takto cítil poprvé? Zvědomte si to.5. Na co / na koho myslím před spaním?


Touto jednoduchou otázkou můžete také získat rychlou odpověď na příčinu Vašeho problému.6. Jaký je můj večerní rituál?


Je velmi důležité, co posloucháme a sledujeme právě před spaním. Ideální je stanovit si stejný čas spánku každý den. Dělat něco, co naši mysl zklidní a naladí na hezké pocity. Doporučuji poslouchat různé nahrávky i během spánku. To má velký efekt na zklidnění našich myšlenek.


Tipy - co poslouchat před a během spánku.

Martin Lajprík - Odstráň mentálne bloky a podvedomú negativitu, sugescie na zaspávanie

Martin Lajprík – RÝCHLE ZASPÁVANIE (Skús počuvať 3 minúty)

Vzorec pro život - Meditace před spaním, uklidnění, relaxace

852 Hz – LET GO of fear, Overthinking, Worries

Pokud se Vám nepovedlo odkrýt Vaši hlavní příčinu. Dejte si ještě nějaký čas na odpověď. Možná Vám přijde později. Pokud ne a je to pro Vás zásadní téma. Doporučuji vyhledat terapeuta, který Vás navede a pomůže zpracovat příčinu. Každý terapeut není pro každého. Vybírejte podle Vašeho vnitřního pocitu.


;S mými klienty pracujeme následovně - najdeme společně příčinu, zaměříme se na pocity, které daná situace vyvolává a pomocí různých psychologických technik všechny nepříjemné pocity zahojíme na úrovni podvědomí. To znamená, nejdeme pouze na povrchu, ale do hloubky. Tuto techniku Vás naučím a sami ji můžete využít, když bude třeba i beze mě.

V dalším článku se dozvíte, jak si zpracovat všechny svoje pocity, aby přestaly zatěžovat Vaši mysl nejen ve dne, ale právě i během spánku.😊


0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page