top of page

Co spouští panické ataky?

Aktualizováno: 23. 3. 2023


Z čeho může vznikat panická ataka? Je to velmi individuální, ale… Věřím v to, že žádné věci se nedějí náhodou, a tak Vám přišla do života právě proto, aby poukázala na nějakou Vaši nerovnováhu.


Naše nerovnováha nás dohnala k paralýze. Nemůžeme dýchat, nemůžeme naplno kontrolovat svoje tělo. Máme strach o život. Tohle je hlavní signál, že je potřeba něco zásadního změnit.


Jaké jsou nejčastější příčiny vzniku panické ataky


Potlačené emoce.

Prožili jsme nějakou traumatickou událost a abychom se s ní vyrovnali, abychom "přežili" - potlačili jsme všechny svoje emoce, pocity.


Jsme vyhořelí z práce.

Pracujeme, neustále. Neslyšíme nalevo, napravo. Proto musí zakročit panická ataka. Jinak bychom se sami nezastavili.


Vyvolání na základě užití drog.

Drogy bývají častým spouštěčem panických atak a různých psychických onemocnění. Postupem času se mohla ataka objevovat opakovaně. Jen se v nás probudilo něco, co už tam dávno bylo. Otázkou je - co si myslím, že v mém životě nechci vidět? Z čeho nemůžu dýchat? V čem jdu proti sobě?
JAK ŘEŠIT PANICKÉ ATAKYPokud se jedná o lehčí formu panické ataky. Neopakuje se příliš často.


Vraťte se do chvíle, kdy jste naposledy zažívali panickou ataku. Co jste právě v tu chvíli dělali? Nad čím jste přemýšleli? Cítili jste se unaveni nebo plní energie? Sepište si to.


Zavřete si oči. Vybavte si moment, kdy Vás postihla panická ataka. Vzpomeňte si na všechny pocity. Na to, CO ve Vás způsobilo stres, smutek, obavy, naštvanost.

Začněte hlubokým nádechem a výdechem. Opakujte nahlas. S každým nádechem a výdechem PŘIJÍMÁM - (např. strach z toho, že nejsem dost dobrý, pocity naštvanosti na to, že se mi můj partner nevěnuje...) Opakujte jednotlivé věty alespoň 10 krát.


Slovo PŘIJÍMÁM = první krok k vyřešení problému. Dostaneme se více do energetické rovnováhy. Přestaneme pociťovat odpor k určitým pocitům, událostem. Tím jej přestaneme přitahovat do našeho života.

Zakončete meditaci těmito větami - Jsem v bezpečí tady a teď. Stojím při sobě, ať se děje cokoliv. Nechávám odejít vše, co mi způsobuje špatné pocity.Pokud se jedná o intenzivní, paralyzující stav. vrací se opakovaně.

Doporučuji navštívit terapeuta, který Vám pomůže zjistit příčinu problému. Provede Vás bezpečně celým tímto hojivým procesem, aby se už ataky neopakovaly.Máme se panických atak bát?

Ať trpíte panickou atakou ve větší či menší intenzitě. Doporučuji postupně pracovat na odhalení Vaší přičiny. Začít řešit příčinu, ne panickou ataku samu o sobě. Jedině tak problém ustoupí jednou pro vždy.


I přesto, že se panická ataka zdá být negativní. Myslím, že jí můžeme společně poděkovat. Je to první varovný signál, který nás chrání před dalšími následky našeho neřešeného problému.Foto: od Vogue na Pinterest.com0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page