top of page

Jak poznám špatný vztah.

Aktualizováno: 7. 4.


Proč jsem se svým partnerem? Je to čistá láska? Je za tím nějaký strach? Opustit to, co jsme tak dlouho budovali. Opustit to na co, jsme zvyklí?Nejsem ve vztahu z lásky, ale z potřeby.

Klíčová věc pro každý zdravý vztah. Jaký je základ tohoto vztahu? Je to láska nebo potřeba?


Láska

Citíme se přijímaně, hezky, propojeně. Vše tak nějak proudí přirozeně samo.


Potřeba

Už bych měla mít dítě. Nutně potřebuji někoho, kdo “zaplní” moje vnitřní prázdno. Už jsem sama několik let. Potřebuji, aby mi pomáhal finančně.


Nejsem v našem vztahu autenticky šťastná.

Už delší dobu cítím, že to není to, co to bylo dřív. I přesto, že jsem začala nejprve řešit vztah sama k sobě. Zároveň jsme společně komunikovali a snažili se různými způsoby problém vyřešit.


Manipuluje mě.

Vnímám, že se mě partner snaží nějakým způsobem dostat tam, kde je to spíše pro něj výhodné než pro mě. Nebere v úvahu moje pocity. Je příliš nastavený jen sám na sebe.


Snižuje moje sebevědomí.

Říká mi, že nejsem dost hezká. Neumím vařit nebo nejsem zkrátka dost dobrá v ničem.

Příliš mě nepodporuje v mých cílech.


Neustále mi lže.

Pokud Vám partner opakovaně lže, je to velký signál, že je tu něco špatně. Z čehož vzniká “podkopnutá” důvěra a na základě toho nemůže tento vztah dlouhodobě zdravě fungovat.


Neváží si mě.

Cítím, že mě nerespektuje a dělá si, co chce. Dělá věci o kterých ví, že mi ubližují opakovaně.Co dělat, pokud jsem zjistila, že mám špatný vztah?


Začít sama u sebe.

Každý vztah je nějakým způsobem naše zrcadlo. Skrze našeho partnera se nám ukáže část jednoho, někdy i obou rodičů se kterými nemáme zpracovaný vztah. Je to skvělá příležitost proto, abychom si tato zranění zvědomili a zahojili. Samozřejmě, že se to netýká vztahů, kde se jedná o nějaké fyzické násilí nebo o psychickou šikanu. V tu chvíli by bylo ideální vztah ihned ukončit.


nejlepší způsoby, jak se “zahojit”.


- Vyhledat pomoc terapeuta


- Začít si psát deník o svých emocích, myšlenkách. Co mi vadí na mém vztahu? Koho z rodičů mi to připomíná?


Ukončit vztah, který mi ubližuje.

Jakmile jsem si uvědomila více svoji hodnotu. Pracovala na svém vztahu s rodiči a stále se v našem vztahu nic nezměnilo nebo i změnilo, ale já sama cítím, že jsem energeticky někde jinde. Je pro mě přirozené tento vztah ukončit, protože vím, že to pro mě není to nejlepší. Na toto rozhodnutí musí být člověk připraven, není dobré ukončit vztah z pouhé mysli.FOTO - Pinterest - Thedailycoffeebrew


0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page