top of page

Kým byste byli, kdybyste zapomněli na všechny ty jizvy.

Aktualizováno: 7. 4. 2023

Byli jsme nepopsaným listem papíru.

Někdy mám pocit, že už to nejsem já. Běhala jsem po místnosti jako blázen. Nestarala jsem se o to, co si myslí ostatní. Užívala si všechno beze strachu. Byla jsem spontánní, jemná víla. Brala jsem se tak jak jsem.


Pochybnosti a srovnávání se.

Pak se něco stalo, něco se změnilo. Začala jsem mít úzkosti, plno strachů a otázek. Proč si se mnou ostatní děti nechtějí hrát? Byla jsem šťastná, když mi někdo věnoval alespoň na chvíli pozornost.


Přesvědčení - nezapadám, takže to je špatně.

Díra v mém srdci byla stále větší a větší. Začala jsem věřit, že nejsem hodna lásky, jsem něčím jiná, takže to znamená, že jsem špatná, divná.


Přechod do druhého extrému.

Lidé mi vždy říkali, že jsem čistá duše, ale velmi naivní. Po mnoha zklamáních jsem začala být méně shovívavá k sobě ale i ostatním. Začínala jsem si stanovovat svoje hranice. Zarylo se mi do srdce a mysli - hlavně nebuď otevřená s tím, co cítíš, ostatní to zneužijí.


Měla jsem strach, že zažiju tu bolest znovu a to přece nikdo nechce. Začala jsem více projevovat svůj názor, bohužel ne ze srdce, ale spíše z ega, aby mě bylo hlavně vyslyšeno. Řekla jsem si, že si nemůžu dovolit být volně lítající jemnou vílou. Všichni toho potom zneužijí a budu příliš zranitelná. Nasadila jsem si velkou masku chladnosti a hlavně perfekcionismu.

Navracení se DOMŮ.

Život Vás změní, ale v některé etapě svého života si uvědomíte, že jste se až příliš vzdálili od svého skutečného JÁ. To kým jste byli, když jste se narodili. Nikdo Vás nestihl předělat na tu "správnou" verzi.


Je v pořádku nastavit si svoje hranice. Je v pořádku znát svou hodnotu. Zároveň je normální projít si tímto procesem. Ale je v pořádku být zranitelný? Otevřít své srdce?..


Představte si, že zapomenete na všechny ty lidi, kteří Vám tolik ublížili. Dovolíte si jim odpustit. Přijmete, že i to nejhorší bylo právě nezbytné pro Váš růst. Mělo se to tak stát.


To, že Vám někdo zlomil srdce na několik kousků neznamená, že uzavřete navždy svoje srdce celému světu a hlavně ne sobě.

Položte pravou ruku na svoje srdce, zhluboka se nadechněte a vydechněte.


Opakujte po mně. Několikrát.


Pouštím vše staré, co už mi neslouží.

Dovoluji si být zranitelný/á.

Dovoluji si odpustit těm, kteří mi kdy ublížili.

Otevírám své srdce lásce.

Od této chvíle věřím, že si zasloužím bezpodmínečnou lásku.


(Opakujte do té doby, dokud neucítíte úlevu, propojte s hlubokým nádechem a výdechem, zavřete si oči.)


Pokud si dovolíte se stát znovu zranitelnými a otevřete svoje srdce. Vaše pravá síla se Vám vrátí zpátky.
0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page