top of page

Proč je důležité mít se rád/ráda.


SEBEláska, natolik zmiňované slovo, AŽ začalo ztrácet svoji hloubku. Jak to tedy je? Proč bychom neměli podceňovat SEBElásku? Pojďme ji zaměnit za pojem - láskyplný vztah k sobě.
Chování ostatních k nám = vztah k sobě.

To, co si o sobě myslíme, vyzařujeme do svého okolí. Podle toho se k nám ostatní chovají. “Nutíme” je podvědomě hrát nějakou roli.


Přitahujeme si partnery na základě naší sebelásky.

Každý touží po ideálním vztahu, bez toho, aniž bychom si začali řešit svoje strachy, traumata z dětství, negativni mluvu sami k sobě to bohužel nejde.


Máme práci, která odpovídá úrovni naší sebelásky.

Ano, v této rovině to můžeme “přebít” naší vůlí a dřinou. Avšak velmi často se naše práce / hojnost rovná tomu, co si vnitřně dovolime, zda si věříme a jak moc pro sebe chceme to nejlepší.


Pokud si zlepšíme vztah k sobě jednoduše se cítíme skvěle.

Na duši i ve svém těle. Vyzařujeme sebevědomí, které není povrchní, ale je založeno na pevných základech. Je nám hezky v naší společnosti. Nasloucháme svým pocitům, emocím. Umíme s nimi pracovat. Dovolíme si dělat chyby. Jsme volní. Žijeme podle sebe, to kým jsme bez masky. Vysíláme lásku a mám kolem sebe láskyplné prostředí.
První kroky k (sebelásce) láskyplnému vztahu k sobě.
Začněte si psát svoje pocity na papír.

Pomůže Vám to ujasnit si myšlenky, více porozumět sami sobě. Automaticky zahájíte hojivý proces Vašich vnitřních strachů, traumat.


Nahrajte sami sobě hlasovou zprávu.

Řekněte úplně vše bez cenzury. Klidně brečte, křičte, smějte se. Druhý den si to pusťte. Dáte si určitý odstup od Vaší situace. Budete moci lépe poradit sami sobě, co můžete změnit, jak vyřešit Vaši situaci.


Najděte si terapeuta.

Je důležité, abyste se cítili bezpečně mluvit o Vašich nejniternějších pocitech. Každý by si měl vybírat terapeuta sám na základě své intuice.

FOTO - Pinterest - Megan S.


0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page