top of page

Proč mě peníze neudělaly šťastným?

Aktualizováno: 7. 4. 2023
Máme velké a malé sny. Někdy chceme něco dokázat sobě a pak druhým. Možná nás tam dohnalo právě naše zranění z dětství. Byli jsme ponižováni, nepochopeni nebo odstrkováni. Cítili jsme se špatně kvůli tomu, kým jsme a nejsme. Bylo to opravdu těžké.


Začali jsme si myslet, že AŽ něco dokážeme. AŽ budeme mít peníze, teprve potom budeme šťastní. Protože.. Budeme více přijímáni našim okolím a hlavně budeme moci dělat cokoliv.


Na penězích není vůbec nic špatného. Peníze jsou úžasná věc. Dávají nám určitou svobodu a spoustu možností.

Ale problém nastává tehdy, pokud se koukáme na peníze jako jediný prostředek k naplnění našeho štěstí.
PROČ TO ALE NEFUNGUJE? PROČ CÍTÍM PRÁZDNO?


Mám peníze, ale stále nejsem šťastný, co dělám špatně?


Myslíme si, že jedině to, co je venku může ovlivnit to, co cítíme uvnitř. Ať jsou to peníze, úspěch, ideální postava, dokonalý partner. Neuvědomujeme si, že se jedná o krátkodobé štěstí.


Věnujeme se budování úspěchu, ale zase pouze VENKU.

Soustředíme se na náš úspěch. Na budování naší firmy, domu, jména. Hlavně, abychom byli nejvíce uznávaní. Avšak jsme po té cestě zapomněli na naši duši. Na to, co se odehrává uvnitř. Tam jsme přestali pracovat.


Potlačili jsme svoje emoce. Často převládá ROZUM.

Jsme natolik zaneprázdněni dokazováním své hodnoty, že neslyšíme svůj vnitřní hlas.


Děláme to, co by se MĚLO. Kvůli penězům. Ne to, co jsme MY.

Naučili jsme se, jak "přežít". Jak vydělat, co nejvíce peněz, ale zapomněli na to, kým jsme opravdu MY. Bez ohledu na názory druhých, na to, co je rozumné, co bychom měli.


Neřešíme si svoje dětství, vnitřní svět.

Úspěch nezacelí všechny ty rány, nejistoty, špatné vzpomínky, nelásku, nepozornost. Postupem času se ještě prohloubí a více se ukážou na povrch.


Spojujeme si s úspěchem svoji vlastní hodnotu.

Ze dne na den se nestaneme sebevědomými a úplnými bez "dotknutí" naší duše. Na nějakou dobu možná ano, ale není to opravdové, zdravé sebevědomí. Je postaveno na velmi vrtkavých základech. Pokud by nám někdo tohle všechno vzal, budeme na tom stejně jako na začátku.

JAKÉ JE ŘEŠENÍ?

Dejte si záměr - rád bych dostal odpověď - co je moje pravé JÁ?

Napište si. Kdo vlastně jsem? Kdo je (Leona)? Po té naší cestě jsme opomněli naši pravou esenci.

Možná bych chtěl žít trochu jinak? Co bych chtěl dělat, bez ohledu na peníze? Co mi dává tu největší energii a lásku? Soustřeďte se i na ty "obyčejné" každodenní momenty.


Terapie.

Vratte se do momentů, kdy jste byli ještě dětmi. Vaše přesvědčení, emoce, myšlenky. Tam to všechno vzniklo. Nejlépe s pomocí terapeuta, který Vás celým tímto procesem provede.


Deník mého dětství.

Necítíte se na to jít k terapeutovi? Nevadí. Můžete začít Vy sami. Začněte si psát všechny pocity spojené s Vaším dětství. Jak jste se tam cítili. Jak Vás rodiče naučili vnímat lásku. Co jste měli a neměli rádi na Vašich rodičích. Jak Vás to ovlivnilo do teď? První krok je uvědomění.

Foto: Pinterest.com
0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント


bottom of page