top of page
Vyhledat

Jak se zbavit žárlivosti.

Aktualizováno: 7. 4.

Příběh klientkyZamilování mi „vytáhlo“ největší nejistoty.

Zamilovala jsem se natolik, že mi začala vadit každá žena, která jen prošla kolem. Kontrolovala jsem, jestli se náhodou na někoho nedívá. Neuměla jsem udržet svoje emoce a vybouchla jsem. Jakmile se někdo blížil, kdo by mě mohl „ohrozit“ začalo mi bouchat srdce. Ty všechny hloupé myšlenky, že nejsem dost štíhlá, dost zajímavá, vtipná, zkrátka dost dobrá. Úplně mě svíraly pocity úzkosti po celém těle.Ujištění svojí hodnoty venku.

Když odešel, někdy to bylo ještě horší. Někdy mi zlepšily náladu pohledy jiných mužů. Ale o pár hodin později…

Co když přijde přece jen někdo zajímavější, hezčí, chytřejší?

Hm. A všechny ty pochybnosti se vrátily. Co s tím mám dělat? Vždyť ani pohledy jiných mužů nepomáhají. Jak je to jen možné?


Kde to všechno vzniklo?

Začala jsem se ptát sama sebe: „Kde jsem vzala to, že nejsem dost dobrá?“

Máma se mi moc nevěnovala. Vždy dávala přednost někomu jinému než mně. Táta jakoby tam vůbec nebyl.


Nebyla jsem pro rodiče nikdy prioritou.

Dochází mi, že jsem uvěřila tomu, že nejsem dost dobrá, proto aby mi někdo věnoval plnou pozornost. Byla jsem vždy na druhém místě. Nedostala jsem moc lásky ani uznání. Spíše na mě byly kladeny vysoké nároky. Na můj vzhled i chování. Bylo toho fakt moc. Nemohla jsem z toho občas i dýchat. Mohou z toho vzniknout i panické ataky? Co spouští panické ataky?

Proč tolik žárlím?

Tohle všechno, už vzniklo v mém dětství. Pocity méněcennosti. Měla jsem strach, že to zažiju znovu. Zažiju potvrzení toho, že nejsem DOST.


Jak se můžu jednou pro vždy zbavit žárlivosti?Vrátila jsem se do příčiny, což byla nepozornost mých rodičů.

Začala jsem si tyto věci opravdu do hloubky uvědomovat a řešit. Hlavně jsem jim konečně odpustila to, že se mi něvěnovali. Nejen kvůli nim, ale hlavně kvůli sobě. Ulevilo se mi.Tyto situace s přítelem mi zároveň ukazovaly zrcadlo.

Já sama si nevěřím, proto jsem byla časem vyloženě paranoidní.

Zároveň jsem začala otevřeně komunikovat svůj problém s přítelem. Vysvětlila jsem, proč mám takové pocity. A moc nám to oboum pomohlo.


Terapie

Pokud máte pocit, že na to sami nestačíte. Můžeme si o tom promluvit společně. Odhalíme příčinu a řešení. Zpracujeme tyto pocity tak, aby se již nevracely.FOTO - Pinterest - Maleyphoto

0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page